Римма Зюбіна, Наталія Бабенко, Ірина Данілевська, Степан Єраносян й Анна Завальська відвідали відкриття Тижня австрійського кіно

2024-04-12

Українські лідери думок завітали на перший показ 12-го кінофестивалю.

У столичному кінотеатрі «Жовтень» відбулось урочисте відкриття 12-го фестивалю «Тиждень австрійського кіно» за підтримки посольства Республіки Австрія та генерального партнера — австрійської мережі АЗС AMIC ENERGY. Кінофестиваль розпочався з перегляду драми «Ціле Життя» Ганса Штайнбіхлера, екранізації однойменного бестселера Роберта Зіталера. Хол кінотеатру було задекоровано у вигляді входу до віденського палацу Бельведер.


Гостями відкриття стали акторки Римма Зюбіна, Наталія Бабенко, співачка Анна Завальська, заступник Міністра культури Тарас Шевченко, блогерка Марина Теплова, блогери Степан Єраносян, Максим Кірєєв, співзасновниця та СЕО Ukrainian Fashion Week Ірина Данілевська, продюсер Олексо Гладушевський, кураторка Катя Тейлор, громадська активістка Яна Алтухова, ведуча телеканалу «Київ» Олеся Турчин, зіркова візажистка Ксенія Вовк, співзасновниця Event-компанії 13 friends Анна Малиновська, дизайнерка та стилістка Анжела Чигрин, головна редакторка Elle Соня Забуга, шеф-редакторка Marie Claire Ірина Татаренко, кінокритикиня Інна Гордєєва, кінокритики Кирило Пищиков, Ігор Кромф, Дмитро Сидоренко та інші.


Також до події долучились дипломати європейських країн, а саме Онтал Гейзер, Посол Угорщини в Україні, Валеріу Ківерь, Посол Республіки Молдова в Україні, Елена Летісія Тереса Мікусінскі, Посол Аргентинської Республіки в Україні, Радек Пех, Посол Чехії в Україні.Урочисте відкриття кінофестивалю відзначив Посол Республіки Австрія в Україні, звернувшись до глядачів з урочистою промовою.

«Тиждень австрійського кіно — це не лише традиція. Це також спосіб виявлення шани стійкості духу українців», — сказав доктор Арад Бенкьо, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрії в Україні, — «Війна має сильний вплив на українське суспільство. Але вона й має сильний вплив на культуру та ідентичність нації, зробивши їх тільки міцніше».Тиждень австрійського кіно триватиме в київському кінотеатрі «Жовтень» до 15 квітня. До програми кіноогляду ввійшло 4 картини різних жанрів: від спортивної драми до містичного фільму жахів.

Тиждень австрійського кіно щороку проходить в Україні вже понад 11 років. Винятком став лише 2022 рік через повномасштабне вторгнення росії. Вкотре кінофестиваль мав благодійне значення, оскільки подія спрямована на збір коштів для ЗСУ.

Наша компанія, як Генеральний партнер кінофестивалю, пожертвує на підтримку України у боротьбі з країною-агресором суму грошей, еквівалентну касовим зборам фестивалю.

«Це велика честь долучитись до відзначення сили кіно та культури знову. У ці складні часи наша присутність тут свідчить про стійкість та силу України у боротьбі за незалежність» — зазначив Андреас Зернетц, акціонер AMIC ENERGY.
«Як австрійська компанія, ми глибоко цінуємо величезні зусилля та жертви, яких зазнала Україна. Та важливість мистецтва у формуванні майбутнього нації неможливо переоцінити. Тому “Тиждень австрійського кіно” має бути потужним нагадуванням цієї істини», — додав Ґюнтер Маєр, керуючий директор та акціонер AMIC ENERGY.


По завершенню фестивалю у Києві, Тиждень австрійського кіно проходитиме в інших українських містах:

22-24 квітня у Дніпрі,

9-12 травня в Чернівцях,

16-19 травня у Львові.


Після фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази добірки австрійських фільмів у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.