Чи плануються послаблення валютних обмежень: НБУ зустрівся з австрійським бізнесом в Україні

2023-12-15

Чи плануються послаблення валютних обмежень: НБУ зустрівся з австрійським бізнесом в Україні у ході другого Австрійського бізнес сніданку

15 Грудня 2023 відбулась зустріч між представниками Національного Банку України, Посольства Республіки Австрія та австрійської бізнес-спільноти в Україні. Відповіді на важливі питання бізнесу щодо валютної лібералізації в Україні надали Голова Національного Банку України – Андрій Пишний та заступник Голови – Юрій Гелетій.

«Прозора комунікація з бізнесом – один із пріоритетів для Національного банку, і ми зацікавлені у поглибленні нашого діалогу. Ми розуміємо важливість передбачуваності політики центрального банку для бізнес-планування, а відтак і пожвавлення економічної діяльності в країні», – зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

До зустрічі долучилися представники 24 австрійських та німецьких бізнесів в Україні – українські підприємства, зареєстровані в Україні. Зустріч відбулася за підтримки Посольства Республіки Австрія в Україні, при організації Торгового відділу Посольства Австрії – ADVANTAGE Austria та за модерації Європейської Бізнес Асоціації.

«Австрійський бізнес сніданок та подібні заходи стають важливим кроком у покращенні фінансового мікроклімату в Україні», – каже доктор Георг Вайнгартнер, Торговий Радник Посольства Австрії. – «Ці зустрічі не лише спонукають до обміну знань та досвіду між учасниками, але й налаштовують на створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу. Вони зменшують бар’єри та формують довіру, що є ключовим для стійкого економічного зростання».

Важливо розуміти, що ефективна комунікація з державними органами країни має вирішальний вплив для створення інвестиційного клімату, що сприятиме сталому росту та розвитку економіки країни в цілому.

Австрійський бізнес сніданок проходить в форматі Q&A, де кожен учасник має можливість поставити найактуальніше питання до представників органів державної влади. Попередня зустріч, яка відбулась у межах Австрійського бізнес сніданку у серпні поточного року була присвячена обговоренню гострих питань, пов’язаних з оподаткуванням, до якої долучилась Марина Твердохлєб, в.о. начальника Головного управління ДПС у місті Києві.