Австрійська група AMIC Energy продовжує оскарження необґрунтованого арешту свого майна в Україні

2022-10-21

Київ, 21 жовтня 2022 р.: Група AMIC Energy категорично не погоджується з рішенням Київського апеляційного суду (КАС), який за результатами засідання 20 жовтня відмовив у скасуванні необґрунтованого арешту статутного капіталу ПІІ "АМІК Україна".

Всі заперечення та докази, подані AMIC Energy щодо відсутності події та складу злочину як таких залишились без належної уваги і аналізу. Група AMIC Energy вважає, що у справі не надано жодного доказу, який би обґрунтував позицію щодо залишення під арештом корпоративних прав на суму понад 50 млн гривень.

Суди, нажаль, займають позицію, що для накладення арешту достатньо того факту, що у справі винесено постанову про визнання корпоративних прав речовим доказом, при цьому суди не оцінюють законність таких постанов слідчого.

За такою логікою законним вважатиметься арешт будь-якого майна, щодо якого слідчим винесено постанову про визнання речовим доказом, що взагалі нівелює значення судового контролю у досудовому розслідуванні.

AMIC Energy продовжує вимагати справедливості від судової системи в Україні і вже готує звернення до суду першої інстанції щодо подальшого оскарження арешту.

Додатково:

18 серпня 2022 р. Бюро економічної безпеки України (БЕБ) оприлюднило інформацію щодо арешту нерухомого майна та торговельної марки ПІІ «АМІК УКРАЇНА». Підставою для рішення про арешт стало нібито ухилення компанією від сплати податків упродовж 2015-2022 років, а також її «пов’язаність» з країною-агресором.

Компанія AMIC Energy вважає обидва звинувачення безпідставними та необґрунтованими, а в діях БЕБ вбачає ознаки умисного протизаконного тиску на іноземного інвестора. Керівництво компанії категорично відхиляє свавільні звинувачення БЕБ і продовжує оскарження незаконного рішення усіма передбаченими законом способами та інструментами.