У м. Дніпрі невідомі незаконно блокували роботу об’єктів «АМІК Україна»

ПІІ «АМІК УКРАЇНА» заявляє про незаконне перешкоджання діяльності АЗС і об’єктів нафтобази в м. Дніпрі та області протягом останнього тижня. Відповідні заяви уже були направлені компанією в Міністерство внутрішніх справ України та Службу безпеки України. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство). Група невідомих осіб, яка називає себе «Народний трибунал», «Народний фронт», не пред’являючи ніяких дозвільних документів на проведення масових заходів і посвідчень особи, з 02 вересня блокували в’їзд на територію АЗС «AMIC» за адресою: Криворізьке шосе, 29, смт. Ювілейне, вул. Нова, 60, смт. Ювілейне, вул. Нова 61, смт. Досвідчений, вул. Наукова, 69, автодорога Дніпропетровськ-Запоріжжя, 417 км, а також невідомі блокували базу, де зберігаються нафтопродукти підприємства за адресою: Криворізьке шосе, 25. Жодних вимог пікетувальники не висували, проте заявили, що акція триватиме 30 днів.

«Ми підтримуємо конституційне право громадян на проведення мирних заходів, адже це є важливою складовою будь-якого демократичного суспільства. Але мирні акції не можуть проходити з проявами бандитизму та хуліганства. Адже європейські цінності далекі від вандалізму та бандитських проявів! Акція, яка відбувається невідомими особами на АЗС «АМІС», має численні факти порушення законодавства: блокування роботи підприємства, морально-психологічний тиск на працівників, вимагання та провокація хабаря — це вже кримінальні злочини і порушення Закону. Такі дії не мають нічого спільного з мирними акціями, — зазначають у прес-службі ПІІ «АМІК УКРАЇНА».

Також керівництво компанії дуже стурбовано інцидентом, який трапився 8 вересня. Під час руху вантажного потягу з паливом у напрямку нафтобази відбулося сходження вагонів з колії. На щастя, нафтопродукти не розлилися, а постраждалих немає. Маємо надію, що це простий збіг обставин, а не справа рук демонстрантів. Адже такі дії тягнуть за собою вже кримінальну відповідальність за ст. 194 «Умисне знищення або пошкодження майна» Кримінального кодексу України.

«АМІК УКРАЇНА» наголошує на тому, що компанія не має відношення до російського капіталу, як раніше заявили мітингувальники. Ця інформація була публічно озвучена у квітні 2015 р. після придбання 100% частки «ЛУКОЙЛ-Україна». На початку 2016 р. AMIC Energy також придбала 100% акцій «ЛУКОЙЛ» в Латвії, Литві, Польщі. У всіх європейських країнах визнана законність і прозорість угоди з придбання активів. Тому агресивна позиція пікетувальників щодо діяльності іноземної компанії є абсолютно неприйнятною, а дії — підривають інвестиційний клімат у країні.

ПІІ «АМІК УКРАЇНА» турбується про життя та здоров’я громадян та попереджає: автозаправна станція і нафтобаза є об’єктами підвищеної пожежної небезпеки, тому проведення подібних пікетів є дуже небезпечними, а підпалювання принесених молодиками автомобільних шин загрожує техногенною та екологічною катастрофою.

Довідка: ПІІ «АМІК УКРАЇНА» забезпечує роботою понад 100 жителів у м. Дніпрі. Усі співробітники ПІІ офіційно працевлаштовані і отримують гідну зарплату. Загальна сума сплачених податків до місцевих бюджетів Дніпропетровської області за 7 місяців 2016 р. склала більше 4,8 млн. грн.